Informácie o škole  >>  Školský klub detí

Školský klub detí

Zahrajme sa veselo

V týždni od 23. do 30. septembra 2019 sa uskutočnil Európsky týždeň športu s cieľom zlepšiť vzťah k pohybu. Aktivitou pod názvom  „Zahrajme sa veselo“ sme sa zaregistrovali a zároveň stali oficiálnou súčasťou kampane podporujúcej týždeň športu na školách.

Dňa 25. septembra 2019 sa deti I. a II. oddelenia ŠKD stretli na školskom  ihrisku, kde ich čakalo zábavno-súťažné popoludnie. Všetky zapojené deti si preverili svoju  fyzickú zdatnosť a  športovú výkonnosť. Súťažili v štyroch disciplínach - hod na cieľ, štafeta s loptičkou  na lyžičke,  udržanie  rovnováhy s vreckom na hlave. Na záver  si zaskákali vo vreci.

Bolo to  popoludnie plné zábavy!
                                                        

Pani vychovávateľky ŠKD Z. Beznosková, D. Bieliková

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 30.09.2019 15:51:01

Na MDD veselo

1. jún je deň všetkých detí. Aj tento rok čakalo na deti z ŠKD veselé zábavno-súťažné popoludnie. Program bol zostavený z pestrých športových, výtvarných a zábavných aktivít.  Deti boli nadšené a odmenené za svoju súťaživosť sladkou odmenou.

V dobrej nálade sme prežili pekné slnečné popoludnie. Všetkým deťom k ich sviatku prajeme, aby mali takýchto veselých a príjemných chvíľ čo najviac!

                                                                       p. vych. ŠKD: Z. Beznosková a D. Bieliková

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 03.06.2019 13:26:48

Zábava v maskách pokračuje

Karnevalový deň nekončí!

Po zábavnom vyučovaní v maskách nasledovalo popoludnie hier a tanca v ŠKD. Karnevalové  kostýmy doplnili deti škraboškami, ktoré si vyrobili v školskom klube a maskovali im tvár. Vedeli, že aj popoludní bude veselo. Súťažili na školskom ihrisku a neskôr nasledovala zábava v herni s občerstvením, o ktoré sa postarala pani vedúca ŠJ.

                                                                      

Vychovávateľky: Z. Beznosková a D. Bieliková

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 10.02.2019 10:31:16

Súťažíme s Perinbabou

Perinbaba sa konečne zobudila. Nadelila nám aspoň trochu snehu, a tak sme sa rozhodli, že to využijeme a zasúťažíme si. Súťažné družstvá  si zmerali svoje sily  v hode snehovou guľou na terč, vyšantili sa pri naháňačke vychodenými  cestičkami v snehu a nakoniec popustili uzdu svojej fantázii... A na ihrisku vyrástli snehuliaci, sopka, snehové stĺpy a stonožka. Radosť z hry, súťaživosť, no predovšetkým dobrá nálada nás sprevádzali počas celého popoludnia.

 

Vychovávateľky ŠKD Z. Beznosková a D. Bieliková

 

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 21.01.2019 21:08:07

Mini maratón

V stredu 14.11.2018 sa na školskom ihrisku uskutočnil po prvýkrát detský  Mini maratón detí ŠKD. Deti z 3. a 4. oddelenia si svoje sily vyskúšali v behu na 400 metrov. Niektorí boli maratónom tak nadšení, až prekonali svoje očakávania a utekali nad rámec svojich možností. Deti si beh užili a súťažili ako skutoční maratónci, mnohé víťazstvá boli doslova len o centimetre. Každé dieťa bolo odmenené, veď naším spoločným cieľom nebolo len zvíťaziť, ale predovšetkým zabaviť sa.

p. vych. Romana Melikantová, Katarína Hudecová

nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 19.11.2018 13:03:35

Halloweenska pátračka

V pondelok 29. októbra 2018 sa deti ŠKD v hallowenských maskách zahrali na pátračov. V areáli školy hľadali ukryté symboly halloweenu – tekvičky, pavúky, netopiere...

Úlohou súťažiacich bolo nájsť čo najviac papierových symbolov, ktoré ukrývali zábavné úlohy. Deti súťažili s plným nasadením a radosť z akcie dokumentujú fotografie.

 

                                                                                  vych. Z. Beznosková, D. Bieliková

 

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 13.11.2018 16:46:45

Pošli draky pod oblaky

Letí, letí, vieš čo letí?

Predsa šarkan jesenný, v školskom klube  robený....

Jeseň je vždy ako stvorená na púšťanie šarkanov. Aj v tomto školskom roku sme 7. novembra 2018 v ŠKD  usporiadali súťaž v púšťaní vlastných „vetroplachov“ pod názvom „Pošli drakov do oblakov“. Počasie nám prialo a  naše šarkany sa vznášali v povetrí ...

                                   p. vych. 1. a 2. oddelenia ŠKD

  D. Bieliková, Z. Beznosková

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 13.11.2018 16:42:58

Vznik Československa

Koncom októbra 2018 uplynulo 100 rokov od vzniku Československa. Aj s deťmi v ŠKD sme si spomenuli na toto významné jubileum.

Okrem množstva historických zmien, ktorými si náš národ počas storočnice prešiel, sme si pripomenuli aj isté zaujímavosti. Napríklad na akých automobiloch sa v tej dobe ľudia vozili, pozreli sme sa na módu, ktorá zaujala predovšetkým naše mladé dámy. Hlávky sme si potrápili pri pohľade na historické fotografie Handlovej...

Aspoň na chvíľku sme sa preniesli do doby, v ktorej sa formovala a vznikala prvá Československá republika.

Žiaci 3. a 4. ročníka ŠKD

p. vych. K Hudecová

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 06.11.2018 14:22:25

Týždeň zdravia

V rámci Týždňa zdravej výživy od 15. do 19. októbra  sa žiaci III. a IV. oddelenia učili zaujímavým, pútavým a interaktívnym spôsobom  základom zdravej stravy. Zvolili sme si tému ovocie a zelenina z našich záhrad. Žiaci si mohli každý deň zamaškrtiť na zdravých  dobrotách ako sú jabĺčka, hrušky či iné sezónne ovocie. Počas týždňa sme si vyrobili zdravý tanier, pozreli prezentáciu o vitamínoch, spoločne zašportovali a absolvovali vitamínoví kvíz. Samozrejme, nemohla chýbať súťaž o najkrajšie jablko. Žiaci sa naučili, že vyvážená strava, dostatočný prísun vitamínov a pohyb je nevyhnutný pre zdravý život.

p. vych. R. Melikantová, K. Hudecová

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 06.11.2018 14:19:25

Stále s úsmevom

Dňa 29.10.2018 sme v školskom klube detí zažili zábavné popoludnie spojené s tvorením pod názvom „Stále s úsmevom“. Aktivita nadväzovala na vyučovanie žiakov  v halloweenských maskách. Žiaci si formou hry a zábavy vyrobili symboly Halloweenu, akými sú duch, netopier či múmia. Po tvorivej práci plnej radosti a smiechu sme sa spoločne zabavili pri chutných maškrtách a hudbe, ktorá nás všetkých roztancovala.

R. Melikantová, III. oddelenie ŠKD

Pridal Marián Holica o 06.11.2018 14:15:28