Naša škola  >>  Napísali o nás

Napísali o nás

Časopis Vrabček

Druhákov z 2. B potešil januárový časopis Vrabček viac ako inokedy. Medzi zaujímavým čítaním si našli aj sami seba. Neveríte? Pozrite si  Vrabčekov fotoalbum. Určite ich tam nájdete!

                                                                      Triedna uč. Mgr.  V. Koprnová 

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 30.01.2017 13:32:37

TA SR - Deti v Handlovej sa učili ako žiaci na začiatku 20. storočia

ilustracny obrazok

Podujatie, s ktorého prípravou pomáhali všetci žiaci i učitelia, bolo súčasťou Týždňa vzdelávania v Handlovej.

Handlová 20. novembra (TASR) - Ako prebiehalo vyučovanie na začiatku 20. storočia, počas socializmu, ale aj to, ako vyzerala spartakiáda, priblížila dnes širokej verejnosti Retro hodina v Základnej škole (ZŠ) na Školskej ulici v Handlovej. Podujatie, s ktorého prípravou pomáhali všetci žiaci i učitelia, bolo súčasťou Týždňa vzdelávania v Handlovej.


Myšlienka pripraviť Retro hodinu vznikla v súvislosti s otvorením novej prírodovednej učebne a učitelia rozmýšľali, ako túto udalosť zatraktívniť. "Kolegovia prišli s tým, že vytvoríme Retro hodinu. Najskôr sme mysleli, že použijeme len meotár a prehrávače, také tie socialistické veci. Táto myšlienka nás však chytila tak za srdce, že sme začali chodiť po našich starých rodičoch a povalách a hľadali sme rôzne staré veci. Na to sme sa rozhodli, že vytvoríme hodinu zo začiatku 20. storočia, ukážky hodín zo socialistického obdobia a tejto najnovšej učebni, ktorú sme otvorili," uviedla riaditeľka ZŠ Školská Ľudmila Pogádlová.

Podotkla, že so zháňaním starých učebných pomôcok bolo veľa práce, pedagógom však okrem iných pomohla aj škola vo Veľkých Ripňanoch, ktorá zapožičala glóbus z roku 1913, u jedného pána sa našiel na povale šlabikár z roku 1930 a jeden z kamarátov dal až v Košiciach ušiť trenírky pre chlapcov na spartakiádu. "Oslovili sme aj múzeum školstva v Bratislave, ktoré nám ochotne zapožičalo najstaršie pomôcky, ako je tabuľka s griflíkom a kalamár," doplnila.

Podľa učiteľky Evy Petrášovej ukážka vyučovania zo začiatku 20. storočia priblížila najzáživnejšie momenty, rarity, ktoré mohli zaujať a prekvapiť. "Nebolo dostatok učebníc a hlavne v dedinách. Chudobné deti nemali peniažky na to, aby si ich mohli dovoliť, museli aj v zime chodiť bosé alebo do školy neprišli. Čítali sa rozprávky, najdôležitejšie predmety boli písanie, čítanie a počítanie," ozrejmila.

"Páčila sa mi tá úcta k autoritám a deti si nemohli naozaj dovoliť na vyučovaní to, čo si môžu dnes. Sú podporené mnohokrát ešte rodičmi," reagovala Petrášová na otázku, čo by sa mohlo zo začiatku minulého storočia preniesť do vyučovania v tomto.

Zariadenie novej prírodovednej učebne, ktorá reprezentovala vyučovanie v tomto období, financovala škola prevažne zo svojich vlastných prostriedkov. Gumolit, inštaláciu elektriny a vody zabezpečili sponzori, tablety i interaktívnu tabuľu získala ZŠ cez národný projekt. Náklady na zriadenie učebne predstavovali zhruba 6000 eur.

Zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/handlova-retro-hodina-v-zs/14547-clanok.html

 

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 23.11.2014 12:24:25

Napísali o nás

ilustracny obrazok

Naša škola pripravila atraktívny program pre žiakov aj počas letných prázdnin 2014. Spoločne sme sa zabávali na anglickom letnom tábore. Ako tábor prebiehal sa môžete dozvedieť okrem iného aj v septembrovom vydaní Handlovských novín.

nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 03.09.2014 17:23:25

Zornička a lienka Marienka

Kliknutím zobrazíte prílohy

O šikovnosti tretiačikov pani učiteľky Vierky Koprnovej  sme sa mohli opäť presvedčiť v časopise Zornička, v ktorom boli uverejnené ich básničky o triednom maskotovi lienke Marienke. Viac sa dozviete v obrázkovej prílohe.

Pridal Marián Holica o 02.10.2014 13:16:01

Regionálne noviny MY

Kliknutím zobrazíte prílohy

O najnovších novinkách na našej škole pravidelne informujú aj regionálne médiá, konkrétne regionálne periodikum MY v aprílovom čísle z roku 2014. 

Pridal Marián Holica o 07.05.2014 10:16:07

Ocenili našich pedagógov!

ilustracny obrazok

Každoročné oceňovanie pedagógov na regionálnej i národnej úrovni sa stalo na Slovensku už tradíciou a je dobré, ak pri príležitosti Dňa učiteľov oceníme tých najlepších pedagógov.    24. marca 2014 to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič pri slávnostnom odovzdávaní ocenení „Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho samosprávneho kraja“ v priestoroch Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne. Pán minister sa poďakoval všetkým pedagogickým i odborným zamestnancom škôl Trenčianskeho kraja za prácu, ktorú vykonávajú v prospech detí a za to, že chápu svoje zamestnanie, svoju misiu ako poslanie. Obetavo pôsobia neraz v ťažkých podmienkach, ale robia maximum, aby našu budúcu generáciu nielen vzdelávali, ale aj vychovávali a pripravili pre čo najlepšie uplatnenie v živote. Všetkým zamestnancom škôl vyjadril veľkú vďaku a zaželal pri príležitosti ich sviatku veľa ďalších úspechov. 

Medzi ocenenými pedagógmi bol aj náš pán učiteľ Mgr. Peter Poliak, ktorý si práve z rúk pána ministra školstva Dušana Čaploviča  a pána prednostu okresného úradu Trenčín Štefana Bohúňa  prevzal oprávnene ocenenie „Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho samosprávneho kraja 2014“ za svoju 37-ročnú zodpovednú prácu v školstve ako učiteľ, ale hlavne ako riaditeľ ZŠ.

28.3.2014 na mikroregionálnych oslavách Dňa učiteľov Ľuďom za katedrou si ocenenie Vynikajúci pedagóg prevzala pani učiteľka Mgr. Vierka Koprnová. V našej škole pôsobí už 25 rokov. Ako učiteľka 1.stupňa naučila základom čítania, písania a počítania niekoľko generácií. V práci so žiakmi dosahuje veľmi dobré výchovno-vzdelávacie výsledky. Je kreatívna, tvorivá, náročná na žiakov a svedomitá v príprave na vyučovanie. Vo vyučovaní využíva moderné prvky. Na školských akciách sa prezentuje pred verejnosťou v práci na interaktívnej tabuli. Žiakov zapája do výtvarných súťaží, kde dosahuje veľmi dobré výsledky. Práce jej žiakov boli v roku 2013 ocenené aj v časopise Vrabček.

K svojim povinnostiam pristupuje mimoriadne zodpovedne. Svoje úlohy plní dôsledne a včas. Je vedúca kabinetu pre ročníky 1. – 4..

Organizuje mimoškolskú činnosť pre žiakov napr. školu v prírode, exkurzie, Vianočné trhy, „Dvere dokorán“ a mnoho ďalších triednych a školských akcií.

Obidvom srdečne blahoželáme a prajeme im ešte mnoho ďalších úspechov v osobnom aj pracovnom živote.

Ceny rozdával aj Detský a mládežnícky parlament!

Žiaci z našej školy si vybrali za "naj" učiteľa Mgr. Mariána Holicu. Učí geografiu a nemecký jazyk. Žiaci s ním majú dobré vzťahy a majú ho radi.

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Ľudmila Pogádlová o 31.03.2014 21:06:34

Bodky lienky Marienky

Kliknutím zobrazíte prílohy

Bodky lienky Marienky je článok uverejnený vo februárovom vydaní z roku 2014 na str. 25 v časopise Dobrá škola, ktorého autorkou je pani učiteľka Mgr. Vierka Koprnová.

nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 04.03.2014 10:28:43

Poďakovanie

ilustracny obrazok

Občianske združenie Handlovčan ďakuje všetkým rodičom, učiteľom a ostatným členom, ktorí v roku 2013 prispeli 2 percentami na činnosť občianskeho združenia. Peniaze budú použité na obnovu ZŠ Školská.

Ján Spevár, predseda o.z.

Handlovské noviny, február 2014, tlačová správa, strana 6 

nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 03.02.2014 09:03:26

Vrabček

ilustracny obrazok

Časopis pre deti Vrabček, uverejnil vo svojom aktuálnom čísle milú báseň "Padá sniežik", nášho žiaka Jojka Kováčika z 2.A triedy.

Padá sniežik

Padá sniežik bielučký,

pohladí nás na rúčky.

Bude smiechu a radosti,

premrzneme až do kosti.

Všetko je už krásne biele,

dobre sa nám z okna smeje.

Ako vetrík pofukuje,

mrázik všetko vyfarbuje.

Jozef Kováčik, 2.A, ZŠ Školská Handlová, Vrabček, február 2014, strana 35.

Pridal Marián Holica o 05.02.2014 18:21:53

Dobrá škola

ilustracny obrazok

Žiaci 3.B triedy so svojou pani učiteľkou Mgr. Vierkou Koprnovou robia aj mnoho pekných mimoškolských aktivít. Jedna z týchto akcií je zachytená aj vo fotogalérií časopisu DOBRÁ ŠKOLA v júnovom vydaní štvrtého ročníka z roku 2013.

Pridal Marián Holica o 12.02.2014 22:02:32