Naša škola  >>  Naše videá

Naše videá

Aerobik pre všetkých

Naša škola ponúka rozšírené vyučovanie telesnej a športovej výchovy nielen pre dievčatá.

 

- aerobik sa vyučuje v 5. – 9. ročníku
- základy gymnastky, rytmické príprava, tanec, posilňovacie cvičenia s váhou vlastného tela
- spolupráca s Klubom športovej gymnastiky Handlová
- telocvičňa vybavená gymnastickým náradím a náčiním – fit-lopty, overbally, aerobik - stepy, bosu lopty, jedoručné činky, kladinky, hrazda ...

 

 

Pridal Marián Holica o 11.05.2021 18:10:12

Štyri ročné obdobia alebo ako oslavuje príroda

ilustracny obrazok

                                             Projekt 2. B triedy s p. uč. Mgr. V. Koprnovou

Vedomostný portál Kozmix s množstvom zábavných úloh a aktivít si druháci obľúbili. Ani jedna úloha nemala taký úspech ako práve tá s kamarátom Kozmixom. Preto sme sa rozhodli vybrať si a zrealizovať Projekt kozmix Science – Moja prvá škola. Ten zamestnal deti na vyučovaní i doma, kde ochotne pomohli rodičia i starí rodičia. Ročné obdobia sme videli zrazu inými očami. Postupne sme sa  prelúskali cez zábavné aktivity o ročných obdobiach, zistili, čo je práca v tíme, zopakovali Zlaté pravidlá práce na projektovom vyučovaní, pracovali sme so symbolmi a informáciami o slovenských a regionálnych sviatkoch a udalostiach. Zrazu sa objavili v našej triede Zajačiky, Lienočky, Tekvičky, Eskimáci – tímy, ktoré nás naučili vzájomnej spolupráci, pomoci, trpezlivosti...Deti si vybrali Fašiangy, Veľkú noc  a Vianoce. Pozornosť venovali i regionálnym sviatkom a udalostiam ako je Deň baníkov a Deň bielych ruží. Deťmi vybraté práce o týchto sviatkoch a udalostiach sa stali súčasťou výstupu „plagátu“, ktorý sme vytvorili spolu s rodičmi pri našej záverečnej prezentácii. Ak ste zvedaví, o čom to všetko bolo, môžete prísť na návštevu do pavilónu B, kde Vám druháci radi poukazujú a porozprávajú o svojej práci.    

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 27.04.2017 20:36:56

Deň Zeme 2016

ilustracny obrazok

22. apríl je po celom svete známy ako Deň Zeme, kedy si pripomíname, že naša planéta nie je na jedno použitie a zaslúži si našu pozornosť.

Na novučičkom Námestí baníkov sme absolvovali už 12. ročník tohto podujatia, do ktorého sa pravidelne a s radosťou zapájajú nielen všetky základné školy nášho mesta ale aj rôzne organizácie.

Návštevníci opäť mali možnosť vidieť kreatívne a ekologické riešenia, keď sa zo zdanlivo nepotrebných vecí – odpadov stávajú vkusné a užitočné pomôcky, ktoré možno využiť v každodennom živote.

Pre návštevníkov boli pripravené kreatívne tvorivé dielne, pričom ich hlavnou témou bolo 640. výročie založenia nášho mesta. Široká verejnosť si mala možnosť vyskúšať výrobu pamätných odznakov, obrázkov, tašiek a erbov nášho mesta.

Pripravený bol aj sprievodný program, okoloidúcich upútala určite módna prehliadka. Šaty a doplnky boli vyrobené z odpadových materiálov. Každá škola na pódiu predstavila svoje vlastné tvorivé dielne a nápady. Okrem toho boli firmou Hater vyhlásené výsledky celoročného zberu papiera. Najviac papiera v prepočte na jedného žiaka nazbierala ZŠ Školská, ktorá si odniesla aj putovný pohár v zbere papiera. Putovný pohár prevzala pani riaditeľka Mgr. Ľudmila Pogádlová.

640. výročie založenia Handlovej sme si pripomenuli aj originálnym spôsobom. Z nazbieraných plastových vrchnáčikov a uzáverov, sme vyskladali číslicu 640. Vyzbierané vrchnáčiky sme potom odovzdali do plastového kontajnera, ktorý sa nám podarilo celý zaplniť. Všetky vrchnáčiky boli venované Martinke, ktorá ich potrebuje na zakúpenie kyslíkového koncentrátora, ktorý jej pomôže zlepšiť život.

Ak sa náhodou stalo, že návštevníci pri tvorivých dielňach a programe vyhladli, školské jedálne im ponúkli zdravú stravu, ktorú ponúkajú svojim žiakom.

Všetkým spoluorganizátorom sa chceme poďakovať za úspešný priebeh tohto krásneho podujatia a tešíme sa na 13. ročník.  

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 25.04.2016 19:19:13

Deň učiteľov 2016

Vo štvrtok 24.3.2016, sme spoločne oslávili Deň učiteľov. Mikroregionálne oslavy tohoto dňa boli už tradične spojené s oceňovaním pedagógov. V rámci regionálnych osláv Dňa učiteľov 2016 boli ocenení aj naši pedagógovia.

Ocenenie "Vynikajúci pedagóg" si prevzali Mgr. Jozef Ondriš, ktorý na našej škole pôsobil ako učiteľ a dlhé roky aj ako riaditeľ a Mgr. Andrea Ujčeková, ktorá dosahuje zo svojimi žiakmi výborné výsledky vo výtvarných a športových súťažiach. DaMP v spolupráci so žiakmi handlovských základných a stredných škôl udelili ocenenie "TOP pedagóg" Mgr. Renáte Podlužanskej za pozitívny a milý prístup k žiakom. Ako regionálne oslavy prebiehali sa dozviete v priloženom videu.

 

Ocenením pedagógom gratulujeme.

 

Pridal Marián Holica o 31.03.2016 10:59:43

Mikroregionálny turnaj vo futbale 9. ročník

ilustracny obrazok

Naša škola 25. septembra opäť žila futbalom. Na multifunkčnom ihrisku našej školy sa zišli talentovaní futbalisti zo ZŠ Školská, ZŠ Mierové námestie, ZŠ Morovnianska cesta a ZŠ Chrenovec - Brusno, ktorí bojovali v duchu fair - play o cenné body do tabuľky i celkové víťazstvo. Obrovskú radosť mali aj škôlkari, ktorí mali možnosť vyskúšať ako sa kopú futbalové jedenástky. 

Súťažilo sa v kategórií starší žiaci, mladší žiaci a dievčatá. Hralo sa systémom každý s každým 8 minút v počte 6 hráčov. 

Výsledková listina

Starší žiaci

1. miesto: ZŠ Mierové námestie

2. miesto: ZŠ Morovnianska cesta

3. miesto: ZŠ Školská deviataci

4. miesto: ZŠ Chrenovec - Brusno

5. miesto: ZŠ Školská ôsmaci

6. miesto: ZŠ Školská siedmaci

 

Mladší žiaci:

1. miesto: ZŠ Mierové námestie

2. miesto: ZŠ Chrenovec - Brusno

3. miesto: ZŠ Morovnianska cesta

4. miesto: ZŠ Školská šiestaci

5. miesto: ZŠ Školská piataci

 

Dievčatá:

1. miesto: ZŠ Chrenovec - Brusno

2. miesto: ZŠ Školská

3. miesto: ZŠ Mierové námestie

4. miesto: ZŠ Morovnianska cesta

 

Mgr. Marián Holica

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 28.09.2015 18:03:51

Rozhýbme sa

 Dňa 20.5. 2015 o tretej popoludní sa v areáli našej školy stretli milovníci športu, žiaci, deti, rodičia a priatelia školy, aby tu strávili  2. ročník športovo-zábavných aktivít pod názvom  „Rozhýbme sa “.  Hlavným bodom programu bol futbalový turnaj žiakov 3.-5. ročníka z celej Handlovskej doliny a výber žiakov do športovej triedy zameranej na športovú prípravu vo futbale. Futbalistov prišli podporiť tradične  aj hráči futbalového klubu FC Baník Prievidza  Handlová, ktorí rozdávali nielen autogramy, ale asistovali i pri talentových skúškach a turnaji.

       Okrem futbalu sa mohli všetci športovo naladení zúčastnení vystriedať na stanovištiach s tradičnými i netradičným športmi. Športovci si overili svoju mušku a pokúšali sa trafiť, keď nie priamo stred,  tak aspoň terč strelami zo vzduchovky. Pohybovo zdatnejší mohli siahnuť po bedmintonových či pingpongových raketách alebo zmerať si sily v kolektívnej hre frisbee ultimate. Kto chcel spáliť zopár kalórií, mal túto  možnosť pri cvičení na malých trampolínach a aerobiku. Na podujatí vystúpili aj naše najmladšie gymnastky so svojimi zostavami. Pre najmenších boli prichystané zaujímavé súťaže,  hry a sladké odmeny.

Počas celého podujatia bol zabezpečený pitný režim a podával sa náš vynikajúci školský guláš. Podujatím sme chceli aktivizovať deti i dospelých ku každodennej  pohybovej aktivite a zdravému životnému štýlu. Veľké poďakovanie za prípravu a realizáciu patrí všetkým učiteľom a žiakom, budeme sa tešiť na ďalší úspešný budúci ročník. No príroda opäť ukázala svoju silu a toto pekné podujatie sme museli predčasne ukončiť  a ujsť pred silnou búrkou

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 23.05.2015 08:43:07

Deň Zeme 2015

24. apríla na Námestí baníkov žiaci handlovských škôl, ale i náhodní okoloidúci oslávili narodeniny našej Zeme. 11. ročník Dňa Zeme sa niesol v znemení netradičných športov, kde športové potreby a pomôcky boli vytvorené z odpadových a zdanlivo nepotrebných materiálov.

Žiaci si mali možnosť vyskúšať futbal s papierovou loptou a ekobránkami, prekážkovú dráhu s plastových fliaš, basketekoball, bowling a mnohé iné športy.

V rámci sprievodného programu bola vyhodnotená aj celoročná súťaž v zbere papiera, v ktorej sa za všetky stredné, základné a materské školy v Handlovej vyzbieralo 46 000 kg. Najviac papiera vyzbierala ZŠ Mierové námestie, na druhom mieste skončila ZŠ Školská a tretie miesto si vyzbierala MŠ na Morovnianskej ceste. Najlepším zberačom sa stal Marián Gazdík zo ZŠ Školská, ktorý priniesol 651 kg papiera.  Školy boli odmenené vecnými cenami od spoločnosti Hater.

Poďakovanie patrí všetkým organizátorom ZŠ Školská, spoločnosti Hater, DK Handlová mestu Handlová a všetkým ZŠ, ktoré nás prišli aktívne podporiť. Verím, že sa opäť stretneme o rok a opäť oslávime narodeniny našej Zeme.

p.uč. Holica

nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie nahlad obrazka z galerie Celý album ...
Pridal Marián Holica o 28.04.2015 14:28:28

Regionálne oslavy Dňa učiteľov 2015

Milá verejnosť

 

V piatok 27.3.2015, sme spoločne oslávili Deň učiteľov. Mikroregionálne oslavy tohoto dňa boli už radične spojené s oceňovaním pedagógov. V rámci regionálnej osláv Dňa učiteľov 2015 boli ocenení aj naši pedagógovia.

Ocenenie "Vynikajúci pedagóg" si prevzala Mgr. Beáta Havranová za osobnú angažovanosť a pedagogickú tvorivosť. DaMP v spoupráci so žiakmi handlovských základných a stredných škôl udelili ocenenie "Naj učiteľ" Mgr. Renáte Podlužanskej. Ako regionálne oslavy prebiehali sa dozviete v priloženom videu.

 

Ocenením pani učiteľkám gratulujeme.

Pridal Marián Holica o 09.04.2015 11:20:26

Cvičenie pre Mareka

Z celého srdca ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili benefičného cvičenia pre Mareka v sobotu 7. februára.

Pridal Marián Holica o 10.02.2015 12:29:41

Retro hodina

Milí rodičia, žiaci a široká verejnosť

Naša Retro hodina sa dostala aj do regionálnych médií. Viac sa dozviete v priloženej reportáži RTV Prievidza.

Pridal Marián Holica o 01.12.2014 16:55:31